پیکرتراشی چیست ؟ به همراه انواع و عوارض

برخی افراد هستند راه های مختلفی را برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرده اند و به اندام ایده آل خود نرسیده اند یا اینکه دوست دارند سریعتر به وزن و هیکل ایده آل خود برسند و قادر به تحمل سختی در کاهش وزن خود نیستند. در این شرایط استفاده از تکنیک های پیکرتراشی پیشنهاد خواهد شد. پیکرتراشی به روش های تهاجمی و غیرتهاجمی گفته می شود که با استفاده از آن می توان قسمت های مختلف بدن را لاغر کنید و به شکل دلخواهی که می خواهید برسید. پیکر تراشی به تخلیه چربی از ناحیه ی زیر پوست توسط دستگاه هایی به نام لیپولیز، لیپوماتیک، بادی جت یا لیپوساکشن گفته می‌شود. پیکرتراشی برای افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و قصد لاغر شدن ندارند روش مناسبی نبوده و این اشخاص بهتر است از روش های مانند بای پس و اسلیو معده استفاده کنند. این جراحی برای افرادی که دچار چاقی در پایین تنه هستند مناسب می باشد. انواع عمل های پیکرتراشی یا فرم دهی اندام ها ی مختلف بدن با روش های تخلیه چربی انجام خواهد شد.

پیکرتراشی

انواع پیکرتراشی

لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی از پیکرتراشی است که می توان چربی های موضعی که با رژیم های غذایی و ورزش از بین نرفته اند را با این روش از بین برد. این روش بدین شکل است که چربی ها با استفاده از لوله لیپوساکشن از بدن خارج می شود. البته این کار می تواند فشار زیادی به اندام ها وارد کند. اما همانطور که می دانید هر عمل زیبایی دارای عوارضی است.

عوارض لیپوساکشن

از عوارض لیپوساکشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کبودی، تورم، ترومبوفلبیت، عدم تقارن در فرم دهی بدن، بی حسی، عفونت، سوراخ شدن ارگان های داخلی بدن، مشکلات قلبی یا کلیوی،  آمبولی ریه، ادم ریوی، واکنش آلرژیک ، سوختگی پوست و مرگ می توان اشاره کرد.

لیپوماتیک

لیپوماتیک نیز از روش های تخلیه چربی های موضعی است که با ایجاد امواج اینفراسونیک و چرخش لوله کانولا چربی ها را خرد کرده و تخلیه می کند. در واقع امواج اولتراسوند پس از برخورد با بافت چربی آن ها را تخریب می کنند . این روش همان روش لیپوساکشن است که سریع تر و با قدرت مکش بالا انجام می گیرد. دستگاه لیپوماتیک که پیکرتراشی توسط آن انجام می گیرد یکی از دستگاه های لیپولیز می باشد. لیپوماتیک به صورت سرپایی قابل انجام است و عموما به داروی بیهوشی نیاز ندارید. چربی ها در جلسه درمان با کمترین مشکل برداشته خواهد شد. از مزایای این روش می توان به شل نشدن پوست بعد از لیپوماتیک، تقویت بدن، کاهش سایز و همچنین حذف سلولیت می توان اشاره کرد. از این روش می توان برای رفع غبغب, بالای سینه, اطراف زانو و بزرگی سینه ی آقایان استفاده کرد. لیپوماتیک آسیبی به سلول های چربی وارد نمی کند. به همین دلیل بعد از خارج کردن چربی از بدن فرد می توان آن را به نواحی دیگر تزریق کرد.

عوارض لیپوماتیک

اما از عوارض آن می توان به آمبولی، ناهمواری در پوست، ارتعاشات شدید حاصل از امواج نیز می توانند به عروق بدن آسیب بزند، طولانی مدن زمان عمل که نتیجه آن خستگی و اشتباه پزشک است اشاره کرد.

لیپولیز

در روش لیپولیز توسط امواج اولتراسونیک چربی های بدن را ذوب و خارج می کند و چون چربی ها توسط حرارت ذوب شده دیگر قابل استفاده برای نقاط دیگر بدن نیست.

بادی جت

بادی جت نیز نوعی پیکرتراشی و از روش های لاغری موضعی محسوب می شود. این روش به کمک قدرت آب سلول های چربی از بین خواهد رفت. بادی جت جز روش های کم تهاجمی و دارای خطر کمتری نسبت به لیپوساکشن است. اما همانطور که می دانید بدون عوارض نیست.

عوارض بادی جت

از عوارض بادی جت می توان به عفونت، خونریزی شدید، دی هیدراته شدن، ورم ریه و سوراخ شدن بافت ها یا ارگان ها با فشار آب اشاره کرد.

ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی شکم از روش های پیکرتراشی برای بهبود در ظاهر شکم انجام می گیرد. در این روش چربی ها و پوست های اضافی شکم برداشته و بافت های میانی شکم نیز با بخیه سفت خواهد شد. جراح پوست های باقی مانده را تغییر داده و ظاهری زیبا و متقارن برای شکم خواهد ساخت.

عوارض ابدومینوپلاستی

از عوارض و خطرات ابدمینوپلاستی می توان به خطرات و عوارض بیهوشی، عوارض جانبی مانند خونریزی یا عفونت، لخته شدن خون که می تواند موجب عوارض عروقی مرگبار مانند حملات قلبی، ترومبوز وریدی عمقی یا سکته مغزی شود، آتلکتازی (جمع شدن ریه)، تجمع مایعات در زیر زخم، تجمع مایعات در زیر زخم، نکروز یا مرگ بافت در راستای زخم یا افتادگی پوست، بی حسی موقت در پهلوها، آسیب دیدن اعصاب حسی که می تواند موجب بی حسی موقت یا دائمی آن قسمت شود، ورم بعد از ابدومینوپلاستی عدم تقارن یا ناهمواری در پوست یا ناف، نکروز در بافت ناف، برآمدگی و تورم یا خارش در ناحیه زخم می توان اشاره کرد که ممکن است نیاز به جراحی های دیگر برای درمان عوارض باشد.

پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که سن آن ها کمتر از ۶۰ سال است.

افرادی که محدوده چاقی آنها در شاخص توده بدنی کمتر از ۳۰ است.

افرادی که نتایج آزمایشات آنها برای پیکرتراشی مثبت است.

افرادی که ۷۰ درصد وزن دلخواهشان را با استفاده از روش های طبیعی و غیرطبیعی لاغری را به دست آورده اند و پوست صاف با پایه عضلانی خوب دارند.

افرادی که در ناحیه های شکم ، پشت ، پهلو ، بازو ، بخش داخلی و خارجی ران ، غبغب و غیره چربی اضافی دارند.

افرادی که به وزن ایده آل خود رسیده اند.

افرادی که پوستشان شل و افتاده بیش از حد نیست.

افرادی که از سلامت کامل برخوردار هستند. بیماری های خطرناک می توانند در روند بهبود فرد تاثیر بگذارند.

افرادی که سیگار یا دخانیات مصرف می کنند مناسب برای این جراحی نیستند.

افرادی که از نتیجه جراحی خود انتظارات واقع بینانه دارند.

افرادی که پوست آنها ترک های پوستی زیادی ندارد.

مزایای پیکرتراشی چیست ؟

پیکرتراشی جز روش های کم تهاجمی و کم خطر می باشد.

این روش برای کاهش حجم چربی مناسب است.

دوران نقاهت آن کوتاه است.

به بیهوشی نیاز نیست.

عدم ایجاد درد و خونریزی در محل درمان

نتیجه درمان بلافاصله بعد از پیکرتراشی قابل مشاهده است.

هزینه پیکرتراشی

هزینه و قیمت پيکرتراشي نواحی مختلف بدن متفاوت است و برای تعیین هزینه باید به پزشک مراجعه کنید تا بعد از تعیین ناحیه مورد نظر و روشی که برای پیکرتراشي انتخاب می کنید ، هزینه به طور دقیق به شما گفته شود. انتخاب یک پزشک خوب و ماهر در نتیجه نهایی تاثیر بسزایی دارد، به همین علت به خاطر هزینه کمتر زیبایی، سلامت خود را به خطر نیندازید.

پاسخ

Call Now Button