پروتز سینه

آشنایی با انواع بینی و تفاوت آنها با یکدیگر

۱ آشنایی با انواع فرم بینی و تفاوت آنها با یکدیگر + شخصیت … اطلاعات بیشتر

همه چیز درباره آناتومی بینی و عملکرد آن

اطلاعات جامع درباره آناتومی بینی و عملکرد آن ساختار کنونی بینی انسان یا

توضیحات کامل درباره عمل پروتز سینه و هزینه انجام جراحی پروتز سینه در تهران

جراحی پروتز سینه چیست؟

عمل اصلاح پستان ها به وسیله پروتز یا ایمپلنت عملی است که توسط جراح پستان و جراح پلاستیک قابل انجام است. این عمل از جراحی هایی محسوب می گردد که دارای دو جنبه زیبایی و درمانی می باشد. در مواردی مانند بازسازی پستان پس از سرطان سینه و عمل ماستکتومی می توان با توجه به نقش حیاتی پستان در بانوان این عمل را نوعی عمل درمانی دانست و حتما باید توسط بهترین جراح پستان که می شناسید انجام شود.

از دید زیبایی نیز بزرگ کردن سینه به‌ وسیله‌ی عمل پروتز پستان، یک عمل زیبایی ایمن و با حداقل تهاجم است. در یک پروسه‌ی کوتاه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. انجام یک جلسه مشاوره با جراح پستان قبل از عمل جراحی ضروری است در این جلسه فرد معاینه شده و با توجه به سایز طبیعی پستان ها، عرض سینه، علاقه بیمار، شرایط بافت پستان و تجربه تخصصی پزشک مناسب ترین پروتز از نظر اندازه، جنس و فرم پروتز برای فرد انتخاب می گردد.

 

مراحل جراحی پروتز سینه

مرحله اول عمل جراحی پروتز سینه

بی هوشی

در مرحله اول بیمار توسط تکنسین های بیهوشی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

مرحله دوم عمل جراحی پروتز سینه

برش جراحی

در این مرحله برش های لازم برای قرار دادن پروتز در نواحی داده می شود که احتمال جای زخم و اسکارها به حداقل برسد

برش در هاله اطراف نوک سینه

برش در ناحیه زیر سینه و روی چین افقی زیر سینه

برش در زیر بغل

این برش های بر اساس نوع و شکل پروتز ها (در پروتز سینه پروتز ها به دوشکل اشکی و گرد مورده استفاده قرار می گیرند)، در جه بزرگ کردن و حجیم نمودن سینه، مهارت جراح و همچنین بر اساس نظر جراح و بیمار انتخاب می شوند.

در برش در زیر سینه به دلیل اینکه دسترسی مستقیم به فضایی که پروتز قرار خواهد گرفت وجود دارد بیشتر استفاده می شود.

مرحله سوم عمل جراحی پروتز سینه

وارد کردن و جایگذاری پروتز

در پروتز سینه از دو محل برای قرار دادن پروتز سینه می توان استفاده کرد

در بالای عضله سینه

در زیر عضله سینه

مرحله چهارم عمل جراحی پروتز سینه

بستن زخم ها و پانسمان

در این مرحله شکاف ایجاد شده برای قرار دادن پروتز های سینه توسط نخ های قابل جذب بخیه زده می شود و بروی ان چسب های استریل قرار داده می شود. و در انتها از سینه بند طبی که از قبل باید تهیه شده باشد استفاده می شود.

 

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

امروزه بهترین جراحان و پزشک هایی که در زمینه جراحی های پروتز سینه و نیز جراحی سینه به منظور درمان سرطان سینه و بازسازی پستان فعالیت دارند و با عناوینی چون بهترین جراح پروتز سینه در تهران در حال فعالیت هستند باید بگوییم در فعالیت و نیز بسیاری از ابعاد کاری شان نکاتی را رعایت می کنند که شایسته کسب این القاب بوده و می توانند با شهرت زیاد به فعالیت های پزشکی خود ادامه دهند.

اگر قصد انجام جراحی پروتز سینه دارید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص نمونه کارهای جراح سینه مورد نظر خود را بررسی کنید و یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا در مورد تمامی نکات لازم در خصوص جراحی پروتز سینه اطلاعات لازم را کسب نمایید

 

قیمت و هزینه پروتز سینه

هر ساله مبلغ خدمات جراحی درصدی افزایش می یابد. همچنین همیشه با افزایش مبلغ ارز مواجه بوده ایم. بنابراین قیمت پروتز سینه در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ بیشتر از سالهای قبل است. البته نمی ‌توان به طور دقیق مقدار این مبلغ را بیان کرد. اما به طور تقریبی می ‌توان رقمی بین ۲۸ تا ۴۰ میلیون را در نظر داشت. هزینه عمل پروتز سینه سال ۱۴۰۰ تنها زمانی مشخص می‌ شود که بیمار معاینه شود.

 

مراقبت های قبل از پروتز سینه

اولین اقدام قبل از عمل پروتز سینه

انتخاب یک جراح سینه متبحر و چیره دست ، اولین اقدامی است که قبل از جراحی پروتز سینه می بایست در مورد آن دقت کافی صورت گیرد.

جراح متخصص در زمان مشاوره ، در رابطه با  اقداماتی که باید قبل از عمل پروتز سینه رعایت شود توضیحاتی را برای متقاضی این جراحی تشریح می نمایند.

افزون بر این ، جراح متخصص طی جلسه مشاوره ؛ از میزان انتظار فرد از نتیجه جراحی جویا می شود و با توجه به مواردی اعم از ابعاد قفسه سینه بیمار ، وضعیت بدنی و تناسب اندام وی و همچنین مد نظر داشتن سطح انتظار وی از این جراحی ؛ نوعی از پروتز سینه را که متناسب با شرایط او باشد پیشنهاد می کند.

در این جلسه ، جراح در رابطه با محل برش و موقعیت جایگذاری پروتز سینه نیز با بیمار صحبت می نماید.

همچنین توجه داشته باشید که چنانچه سابقه ابتلا به سرطان سینه در نزدیکان درجه یک شما وجود دارد ، حتما بایستی این مسئله را در زمان مشاوره به اطلاع پزشک خود برسانید.

در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای خاص از جمله دیابت ، آسم ، بیماری های کبدی و بیماری های قلبی – عروقی ؛ پزشک خود را آگاه نمایید زیرا برخی از بیماری ها مانع انجام عمل پروتز سینه می شوند.

همچنین در صورتی که سابقه انجام جراحی های قبلی دارید پزشک خود را در این رابطه نیز باید در جریان قرار دهید.

<“h3>

اقدامات لازم قبل از پروتز سینه

 • پیش از انجام این جراحی ، حتما باید تست حاملگی انجام شود ؛ چرا که در صورت بارداری انجام عمل پروتز سینه ممکن نخواهد بود.
 • آزمایشات و عکس هایی که در صورت لزوم ، جراح ممکن است برای تان تجویز کرده باشد را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح خویش قرار دهید.
 • از ۸ ساعت قبل از عمل پروتز سینه نباید چیزی بخورید و بنوشید ، چرا که در روز عمل می بایست ناشتا باشید.
 • شب قبل از عمل حتما استحمام نمایید ، زیرا تا چند روز پس از جراحی پروتز سینه ، دوش گرفتن برای تان ممنوع خواهد بود.
 • به طور کلی مصرف داروهای ضد التهاب و داروهایی مثل ژلوفن ، بروفن و آسپرین که اثر انعقاد خون دارند را از یک هفته قبل از جراحی قطع کنید.
 • از ۲ هفته قبل از عمل پروتز سینه می بایست از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید ، چرا که سبب تشدید خونریزی می شود.

چنانچه پرسشی در زمینه جراحی پروتز سینه ذهن تان را درگیر کرده است ، حتما آن را از جراح معالج خود بپرسید ؛ من باب مثال برخی افراد این طور تصور می کنند که در صورت انجام جراحی پروتز سینه دیگر امکان شیردهی برای آن ها وجود نخواهد داشت ؛ در پاسخ به این پرسش باید گفت که خیر ، جراحی پروتز سینه هیچ خللی به مجاری شیردهی وارد نکرده و در نتیجه پس از انجام این جراحی فرد قابلیت شیردهی به نوزاد خود را خواهد داشت.

 

مراقبت های بعد از پروتز سینه

دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه ۱ روز جراحی:

پس از انتقال به قسمت ریکاوری در اتاق عمل، شما از لحاظ پایدار بودن علایم حیاتی و سلامت کلی تان بدنبال بیهوشی و عمل جراحی، تحت مانیتور و مراقبت قرار می گیرید.

معمولا” در همان روز پس از عمل مرخص می شوید و قبل از ترخیص توصیه هایی را در مورد نحوه مراقبت از سینه ها و رسیدگی به زخم ها ی جراحی و داروهای مصرفی برای تسکین درد و کاهش عفونت و همینطور زمان ویزیت بعدی با جراحتان دریاقت خواهید کرد .

در منزل تا حدی ثانوی به اثرات داروها ی بیهوشی، احساس سنگینی و گیجی می کنید و ممکن است درجاتی از تهوع را تجربه کنید و بهتر است که حتما فردی قابل اعتماد در ۲۴ساعت اول در کنارتان حضور داشته باشد .

مطمئن باشید که کسی را که برای مراقبت از خودتان انتخاب کردید، بداند که دقیقا چه کاری باید انجام بدهد و بهتر است در مشاوره قبل عمل وی را با خود بیاورید و همین طور توصیه های و راهنمایی های پس از عمل را که از زمان ترخیص دریافت کرده اید کاملا با وی درمیان بگذارید.

شما می توانید از همان روز انجام عمل با تایید جراح تان راه رفتن را شروع کنید. هر چه سریعتر پس از عمل شروع به راه رفتن کنید چرا که موجب کاهش تورم وکم کردن احتمال تشکیل لخته در پاهایتان می شود.

قهرمان بازی در نیاورید و مرتب استراحت کرده و داروهای ضد دردتان را آنگونه که تجویز شده است مصرف نمایید.

 

سایر توصیه های عمومی :

۱-رژیم غذایی: با مایعات شروع کرده و در صورت تحمل رژیم معمول و ترجیحا” کم نمک را آغاز نمایید.

۲-پرهیز از یبوست و کارکرد مختل روده ها ثانوی به بی حرکتی و اثرات بیهوشی : با مصرف مایعات فراوان و میوه و سبزیجات تازه و در صورت لزوم استفاده از ملین ها

۳-مصرف آناناس تازه برای تسریع در جذب کبودی و تورم پس از عمل بدلیل غنی بودن آن ازماده بروملین و ویتامین ث

۴-محدود کردن مصرف نمک برای حداقل ۲ هفته برای کاهش تورم و احتمال تجمع مایع

۵-پرهیز از مصرف سیگار والکل برای حداقل ۴ هفته پس از عمل پروتز سینه ،بخصوص در همراهی با داروهای مسکن خواب آور

۶-مصرف مرتب و کامل داروهای تجویز شده بوسیله جراح تان تا آخر

۷-پرهیز از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه مگر با هماهنگی با پزشک

دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه (۲) چند روز اول پس از عمل:

در چند روز اول معمولا درد در ناحیه برش جراحی و فشار در روی قفسه سینه تان احساس خواهید کرد .معمولا این مسایل قابل تحمل هستند ، ولی بر اساس توصیه های پزشک تان از داروهای مسکن استفاده کنید.

ممکن است  تمایل به مصرف داروهای بدون نیاز به تجویز و نسخه پزشک برای تسکین درد داشته باشید ولی باید مطمئن شوید که جزو داروهایی باشند که جراح پلاستیک تان مصرف آن ها را بی خطر ذکر کرده باشد.

پس از ۲ روز معمولا” اجازه حمام کردن به شما  داده خواهد شد، ولی باز هم آن را با تایید جراح تان انجام دهید.

توصیه می شود که در چند روز اول پس از عمل پروتز سینه ،روزانه حداقل ۳ بار راه بروید تا خطر ایجاد لخته خون را کاهش دهید. 

    

دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه(۳) پس  از یک هفته:

به احتمال زیاد شما پس از یک هفته به کارتان برخواهید گشت ، مگر کار شما نیازمند جا به جا کردن اجسام سنگین ،خم شدن زیاد و فعالیت های کششی شدید باشد.

از طرفی ممکن است احساس کنید آماده از سرگیری فعالیت ای اجتماعی تان هستید ولی صبور باشید.

برای ۱ تا ۲ هفته پس از عمل و یا تا زمانیکه داروهای مسکن خواب آور مصرف می کنید، از رانندگی پرهیز نمایید.

تا زمانیکه حرکات کامل و در تمام جهات شانه وبازو هایتان را بدست نیاورده اید، از رانندگی پرهیز کنید.

    

دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه(۴) حدود دو هفته پس از عمل:

در این زمان وضعیت شما تا حد زیادی به نرمال نزدیک تر شده است و انرژی کافی را احساس خواهید کرد.

احتمالا” هنوز سینه بند طبی را در تمام مدت استفاده می کنید ولی متاسفانه هنوز نمی توانید برای ورزش به سالن ورزشی بروید.

در این زمان فعالیت های روزمره تان بجز برداشتن اجسام سنگین به وضع طبیعی برگشته است.

 

دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه(۵) سه تا چهار هفته پس از عمل:

 

با نزدیک شدن جشن یک ماهگی عمل تان شما باید توانایی ورزش کردن را پیدا کنید. گرچه هنوز برخی محدودیت ها لازم است .

یک مدت کوتاهی را هم برای شروع ورزش های قفسه سینه صبر کنید و از طرفی تمرینات در شانه ها و بازوها به تدریج اضافه می شوند.

ولی بهترین راهنمایی ما این است که اگر احساس ناراحتی یا درد کردید آنها را متوقف کرده و مجددا” یک تا دو هفته بعد شروع کنید. به بدنتان گوش کنید و بیش از حد از آن کار نکشید . صبر ،کلید اصلی برای نقاهت و بهبودی بی حادثه است.

از برداشتن اجسام سنگین تر از ۲٫۵-۳ کیلو برای ۶ هفته پرهیز نمایید و این میزان و طول مدت کلی می تواند بوسیله جراح تان تنظیم شود.

 

مزایای پروتز سینه

مزایای پروتز سینه : در عمل بزرگ کردن سینه ، از پروتز هایی برای پرکردن سینه استفاده می شود که این پروتز ها به دلایلی همچون کاهش حجم سینه پس از زایمان یا کاهش وزن داخل بدن قرار داده می شود.

پیشرفته ترین و پرکاربرد ترین عمل بزرگ کردن سینه استفاده از پروتز سینه است.

قابل پیش بینی بودن و مطالعه ی  گسترده درباره ی عامل های خطر و ایمنی عمل ، از جمله دلایل پر طرفدار بودن این روش به شمار می آیند .

در صورتی که از سایز سینه های خود ناراضی هستید با انجام جراحی پروتز سینه نگرانی شما بر طرف خواهد شد .

 • برجسته و پر کردن سینه ها
 • بهبود تعادل اندام
 • افزایش جذابیت ظاهری و اعتماد به نفس

پروتز پس از جراحی ماستکتومی (برداشتن پستان) یا آسیب دیدگی برای ترمیم سینه مورد استفاده قرار می گیرد .

 

عوارض پروتز سینه

·         خونریزی:

برخی بیماران در فضای اطراف پروتز دچار خونریزی داخلی می شوند. این خونریزی اغلب بلافاصله پس از جراحی و در برخی موارد تا ۲ هفته پس از آن اتفاق می افتد. در اینصورت سینه سفت و متورم می شود و نیاز به جراحی دوباره دارد. طی این جراحی لاپاراسکوپی خونریزی متوقف شده و خون از محل تخلیه می شود.

البته در این جراحی نیازی به برداشتن پروتز نیست. به احتمال زیاد بیمار پس از این جراحی در بیمارستان بستری نمی شود و تنها اثر کبودی روی سینه باقی می ماند. با این حال وضع بیمار به زودی بهبود یافته و این جراحی دوم روی نتیجه پروتز سینه تاثیر نخواهد داشت. به طور کلی احتمال عارضه ی خونریزی کمتر از یک درصد است.

·         عفونت:

عفونت مشکل ساز ترین عارضه پروتز سینه است اما با این وجود به ندرت و در کمتر از ۱ درصد بیماران رخ می دهد. معمولا با گذشت ۲ یا ۳ هفته از جراحی مشخص می شود که پروتز سینه با مشکلی رو به رو است. سینه حساس، متورم و قرمز شده و ممکن است با ترشح از جای زخم و تب همراه باشد. در این صورت بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید و وضعیت را به وی اطلاع دهید.

در برخی مواقع، عفونت های خفیف با مصرف آنتی بیوتیک بهبود می یابند اما در اکثر موارد این کافی نیست. بیشتر بیماران با عفونت شدید در اطراف پروتز سینه لازم است پروتز را بردارند. بلافاصله پس از خارج سازی پروتز، قراردادن پروتز جدید امکان پذیر نیست و باید ۳ تا ۶ ماه صبر کرد تا اثر عفونت به طور کامل از بین برود. به احتمال زیاد هزینه عمل پروتز سینه که برای اولین بار پرداخت میشه عوارضی مانند عفونت و خونریزی را پوشش خواهد داد.

·         انقباض کپسولی:

پس از قراردادن پروتز سینه، بدن به عنوانی بخشی از روند بهبودی، کپسولی از بافت فیبروز در اطراف پروتز می سازد. این واکنش طبیعی بدن به ورود هر شئ خارجی است.

به مرور زمان، بافت فیبروز اسکار شروع به کوچک و جمع شدن می کند که به آن انقباض کپسولی می گویند. میزان و وسعت این جمع شدگی در هر شخص متفاوت است. در برخی افراد، این انقباض کپسولی می تواند موجب سفت و فشرده شدن پروتز شود به طوری که بیمار در سینه احساس سفتی، درد و ناراحتی کند.

انقباض کپسولی عارضه ی غیر قابل اجتنابی است و همه افرادی که پروتز سینه انجام داده اند تا حدودی به آن دچار می شوند و حتی ممکن است بیمار در آینده نیاز به جراحی دوباره داشته باشد. دو روش برای کاهش سفتی ناشی از انقباض کپسولی وجود دارد که عبارت است از: کپسولوتومی باز و کپسولکتومی باز.

·         پارگی پروتز:

پروتز های سینه نهایتا پاره می شوند اما نمی توان به طور قطع پیش بینی کرد که چند سال پس از پروتز سینه این اتفاق خواهد افتاد و یا عمر پروتز ها چقدر خواهد بود. طبق مطالعاتی که روی پروتز های سیلیکونی انجام شد، انتطار می رود که این پروتز ها ۷ تا ۱۲ سال دوام آورند. البته برخی از آنها با فاصله چندین سال یا حتی چندین ماه و برخی دیگر تا ۱۵ سال دوام می آورند. طبق تحقیقی که در این رابطه انجام شده است، اکثر خانم ها طی ۱۱ سال حداقل یکبار دچار پارگی پروتز سینه شده اند و احتمال ترکیدن آن هر سال افزایش پیدا می کند. سیلیکون حاصل از پارگی پروتز، در ۲۱ درصد از خانم ها به بیرون از کپسول سینه نشت پیدا می کند که در اکثر موارد بیمار از آن بی اطلاع است.

·         نشت سیلیکون:

مطالعات حاکی از آنند که ژل سیلیکونی درون پروتز می تواند در دمای طبیعی بدن تبدیل به مایع سیلیکونی شود. همچنین گزارش ها نشان می دهند که ممکن است سیلیکون نشت کرده و به غدد لنفاوی و ارگان های دیگر منتقل شود. در اینصورت عوارض و خطرات جدی ممکن است برای بیمار پیش آید.

·         چروکیده یا موج دار شدن:

چروکیده یا موج دار شدن سینه زمانی اتفاق می افتد که سالین (آب نمک) درون پروتز های نمکی به سمت طرفین آن حرکت کند. البته این مشکل ممکن است با پروتز های سیلیکونی نیز پیش آید اما احتمال آن بسیار کمتر از پروتز های نمکی می باشد. اگر این عارضه در نیمه بالایی سینه اتفاق بیافتد، می تواند مشکلات بیشتری را به همراه داشته باشد زیرا در تاپ های نیم تنه و مایو ها خود را نشان می دهد.

پروتز دائمی سینه

در مقابل پروتزهای موقت، پروتزهای دایم وجود دارند که فرد با انجام عمل جراحی پروتز را به صورت دائم درون سینه خود قرار می‌دهد. در طی این عمل فرم سینه اصلاح شده و حجم بیشتری پیدا می کند تا جایی که به سینه های طبیعی نزدیک می شود. پروتزهای سینه دایم انواع مختلفی دارند که بسته به نوع جراحی و شرایط بیمار، پزشک می تواند یک مدل را انتخاب کند.

 

سن مناسب جراحی پروتز سینه

بر اساس بررسی های بعمل آمده بنظر می رسد که  همان سن  ۱۷ – ۱۸ سالگی برای دخترها  کوچکترین سن مناسب است .ولی با وجود این باز هم تاکید می شود که هر شخصی منحصربفرد است و بر اساس مجموع متغیرها باید تصمیم به عمل گرفته شود.

بطور مناسب نتیجه خوب از جراحی زیبایی سینه زمانی بدست می آید که حمایت کافی و کامل والدین درکنار نوجوان با بلوغ احساسی و رشد جسمی وجود داشته باشد. در این شرایط و با کمک یک جراح متبحر معمولا رضایتمندی عمل جراحی در این گروه از بیماران بسیاربالا است .

در امریکا هر خانم بالغی می تواند این عمل را انجام دهد ولی در آنجا پروتزهای سالین (اب نمکی) را از ۱۸سالگی به بعد و پروتزهای سیلیکونی را از ۲۲سالگی به بعد توصیه می کنند.

در آن سوی طیف ، سن خاصی برای محدود کردن قرار دادن پروتز وجود ندارد و تنها مسایل محدود کننده ، مشکلات طبی و توانایی تحمل بیهوشی در زنان مسن تر است.

 

چه افرادی میتوانند پروتز سینه انجام دهند؟

افراد به دلیل داشتن سینه های بزرگ تر و بهبود فرم سینه ها، خواهان جراحی پروتز سینه هستند در برخی خانم ها، یکی از سینه ها از دیگری کوچک تر است و انجام جراحی پروتز سینه می تواند به حفظ تعادل اندازه سینه ها کمک کند.

 

مدت زمان عمل پروتز سینه

طول مدت عمل پروتز سینه ، در حدود یک ساعت است و معمولاً این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود .

البته می توان جراحی را با بی حسی موضعی نیز انجام داد . به طور معمول فرد در همان روز مرخص می شود و نیازی نیست تا در بیمارستان یک شب بماند .

 

انواع پروتز سینه

قبل از اقدام به هرگونه جراحی لازم است اطلاعات کافی درباره آن داشته باشیم تا با آگاهی کامل تصمیم بگیریم. انواع پروتز سینه بر اساس جنس به سه دسته سیلیکونی، سالین (آب نمک) و کامپوزیتی تقسیم بندی می شوند. فرم آن ها به شکل گرد و قطره اشکی است.

 

پروتز برای بزرگ کردن سینه

جراحی زیبایی سینه، سینه را به اندازه مطلوب رسانده و آن را خوش فرم می کند. همچنین می توان با این روش غیر یکنواختی سینه را نیز بهبود بخشید و کمی لیفت نیز ایجاد کرد. در صورتی که از اندازه و یا فرم سینه‌های خود ناراضی هستید، می‌توانید با یک جراح پلاستیک مشاوره کنید. اگر فکر می‌کنید سینه‌ های شما بیش از حد بزرگ یا کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه ‌ی خود را از دست داده اید، می‌ توانید با انجام عمل سینه تمامی این مشکلات را برطرف کنید.

 

پروتز سینه مدل اشکی

در جراحی سینه در مدل اشکی، معمولاً پزشک در سه محل متفاوت، یعنی زیر بغل، بافت اطراف نوک پستان و دور ناف یا چین زیر سنیه برش های انجام می دهد و سپس پروتز را وارد قفسه سینه بدن می کند. بعد از آن بدن پروتز را در جای وارد شده نگه می دارد و از جابه جا شدن آن زیر پوست جلوگیری می کند. سپس پزشک جراح، محل برش را در جای مناسب خود می بندد و بخیه می زند. بیمار بعد از گذشت چند روز می تواند با مشاوره با پزشک خود محل پانسمان را توسط پزشک متخصص باز کرده و تغییرات را کم کم مشاهده کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  چت را باز کنید
  1
  میتونم کمکتون کنم؟
  سلام میتونم کمکتون کنم؟