پروتز سینه

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس مستقم دکتر : ۰۹۱۲۰۹۲۹۱۹۵

آدرس مطب : تهران – ونک – چهار راه جهان کودک – نبش جردن – کوچه صانعی – پلاک ۱ ساختمان پزشکان نور – طبقه ۳ واحد ۱۱

پیج اینستاگرام  دکتر رضا وقردوست

آشنایی با انواع بینی و تفاوت آنها با یکدیگر

۱ آشنایی با انواع فرم بینی و تفاوت آنها با یکدیگر + شخصیت … اطلاعات بیشتر

همه چیز درباره آناتومی بینی و عملکرد آن

اطلاعات جامع درباره آناتومی بینی و عملکرد آن ساختار کنونی بینی انسان یا

پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، گزینه بسیار خوبی در افزایش اندازه، سایز و هم چنین فرم دهی بیشتر سینه ها می باشد. این روش جراحی با قرارگیری پروتز داخل سینه انجام می شود. مواردی مانند بارداری، بالا رفتن سن و کاهش وزن بر روی بافت سینه تاثیر می گذارند و ممکن است سینه ها از حالت طبیعی خود کوچک تر شوند.

از دیگر مزایای جراحی پروتز سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رفع نامتقارن بودن سینه ها نسبت به هم

بازسازی حجم سینه ها

کمک به تناسب اندام و برقراری توازن بیشتر میان سینه ها و سایر قسمت های بدن

سوالی که برای بسیاری از بیماران پیش می آید است که آیا گزینه مناسبی برای انجام جراحی پروتز سینه هستند یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم این روش جراحی به تمامی خانم ها توصیه نمی شود. افرادی که خواهان انجام پروتز سینه هستند:

باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند و مبتلا به شرایط خاص پزشکی نباشند (برخی اختلالات و شرایط بر نتیجه جراحی تاثیر می گذارند)

باید سینه های کوچک و کم حجمی داشته باشند

قسمت فوقانی سینه به نوعی تو خالی باشد

پروتز-سینه

 

پروتز سینه

چه اندازه پروتز برای بیمار مناسب است؟

یکی از مهم ترین موارد در تعیین اندازه مناسب پروتز، اندازه گیری تنه و قفسه سینه است. در صورتی که اندازه قفسه سینه بیمار کم باشد، نمی توان از پروتزهای سایز بالا استفاده کرد.

سایز و فرم نهایی پروتز زمانی انتخاب می شود که پزشک به بررسی بیمار خود در حالت نشسته و خوابیده می پردازد.

پروتزهای سالینی و سیلیکونی

پروتزهای سالینی، از محلول سالین (آب نمک) تشکیل شده اند و نتایج دلخواه بیمار را به همراه خواهند داشت. 

پروتزهای سیلیکونی ضخم تر هستند، از مواد ژل مانند تشکیل شده اند و ظاهر طبیعی تری به سینه ها می دهند. بیشتر بیماران خواهان استفاده از این پروتزها هستند. خود بیمار نمی تواند متوجه پارگی این نوع پروتز شود و این مورد تنها در تست هایی مانند MRI تشخیص داده خواهد شد.

در انتخاب نوع و اندازه پروتز، مواردی مانند آناتومی سینه، میزان الاستیسیته پوست و فیزیک بدنی دخیل هستند.

یکی از نکات مهم در خصوص جراحی پروتز سینه، انتخاب جراح پلاستیک ماهر و با تجربه در این زمینه و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در این جلسات، بیمار با تمام جوانب و مراقبت های قبل و بعد عمل آشنا خواهد شد.

نکته ای که خانم ها باید به آن توجه داشته باشند این است که جراحی پروتز سینه کمکی به رفع افتادگی سینه ها نمی کند. در صورتی که خانمی علاوه بر کوچک بودن سینه خود، از فرم افتاده سینه های خود نیز ناراضی است، می تواند همزمان با پروتز، جراحی لیفت سینه را نیز انجام دهد.

اقدامات و مراقبت های قبل از پروتز سینه

در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی کامل بافت سینه و شرایط جسمانی و پزشکی بیمار می پردازد. یک سری مراقبت ها و نکات در اختیار بیمار قرار می گیرد، که رعایت آن ها ضروری است. مواردی از قبیل:

کنار گذاشتن سیگار و دخانیات از دو هفته قبل از جراحی

قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپیرین، ژلوفن و نوافن. این داروها احتمال خونریزی حین عمل و بعد از آن را افزایش می دهند.

ناشتا بودن بیمار. شش تا هشت ساعت قبل از عمل نباید چیزی خورده و یا آشامیده شود.

روند جراحی پروتز سینه

بعد از انتخاب نوع و اندازه مناسب پروتز، محل ایجاد برش ها و قرارگیری پروتز تعیین خواهد شد. ابتدا برش زده و فضای مناسب برای قرارگیری پروتز در نظر گرفته می شود. برش های این جراحی در یکی از سه ناحیه زیر زده خواهند شد:

زیر بغل

اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه

زیر سینه و در چین های طبیعی پوست

محل دقیق ایجاد برش، علامت گذاری و پروتز جاگذاری خواهد شد.

معمولا دو قسمت برای قرارگیری پروتز در نظر گرفته می شود:

بالای ماهیچه سینه ای و پشت بافت سینه

زیر ماهیچه های سینه ای. در صورتی که پروتز در این ناحیه کار گذاشته شود سینه ظاهر و فرم طبیعی تری خواهد داشت. تنها ممکن است بیمار دوره نقاهت به نسبت طولانی تری را تجربه کند.

در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سینه و بخیه ها قرار می گیرد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، جراحی پیچیده ای است و طول دوره نقاهت آن به شرایط فیزیکی و بدنی بیمار بستگی دارد. مراقبت های کلی این روش جراحی عبارت است از:

استراحت در منزل تا حد امکان و بازگشت به محل کار بعد از بهبودی کامل. انجام فعالیت های شدید بدنی مانند خم و راست شدن ها، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش کردن، به مدت چهار تا شش هفته ممنوع است.

عدم وارد آمدن فشار به سینه ها و بخیه ها. در طول دوره نقاهت، خوابیدن بر روی سینه ها ممنوع است.

بستن پستان بند مخصوص، جهت محافظت از بخیه و فرم گیری بهتر سینه ها.

عدم شست و شوی سینه ها تا زمانی که پانسمان بر روی سینه ها قرار دارد. بعد از برداشتن پانسمان، محدودیتی برای استحمام وجود ندارد.

بسیاری از خانم ها در خصوص شیردهی بعد از پروتز سینه می پرسند، در پاسخ باید بگوییم هیچ گونه مشکلی در شیردهی بعد از انجام این جراحی به وجود نخواهد آمد. اما توصیه می شود خانم هایی که قصد بارداری و شیردهی در آینده دارند، انجام جراحی را به سه تا شش ماه بعد از شیردهی موکول کنند.

 

نتایج جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، نتایج درخشانی را به همراه دارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل، تغییر در اندازه و حجم سینه را احساس خواهد کرد. از جمله مزایای این جراحی می توان به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس خانم ها نیز اشاره کرد.

نکته ای که باید ذکر کنیم این است که بعد از انجام جراحی پروتز سینه، بدن به رشد خود ادامه می دهد و پروتزها به گونه ای طراحی شده اند که تا پایان عمر سالم و سفت باقی بمانند. تنها در صورتی که فرد خواهان در آوردن پروتز و یا بزرگ تر شدن سینه ها باشد، جراحی دیگری در آینده انجام خواهد شد.

    Call Now Button