سوالات بعد از عمل بینی

سوالات بعد از عمل بینی

بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی زیبایی بینی اغلب بسیار ناچیز است. اما این تغییرات می تواند تفاوت زیادی در نحوه عملکرد و عملکرد بینی ایجاد کند. در این مطلب به سوالات متداول شما در زمینه جراحی بینی پاسخ داده می شود .

تفاوت جراحی زیبایی بینی با سپتوپلاستی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی درواقع یک جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجا که هم تنفس و هم شکل بینی به هم مرتبط هستند ، ممکن است گاهی اوقات در هنگام انجام عمل جراحی زیبایی بینی نه تنها برای تغییر نحوه نگاه بینی بلکه به منظور بهبود تنفس از طریق بینی تغییراتی اعمال شود .

سپتوپلاستی یا همان جراحی انحراف بینی جراحی برای بهبود تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخل بینی است . هنگامی که تیغه بینی کج است ، می تواند تنفس بینی را سخت تر کند. یک سپتوپلاستی اغلب با جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی یک عمل ساده است؟

جراحی زیبایی بینی یک عمل چالش برانگیز است. پیچیدگی در این این جراحی ناشی از چندین عامل است.

  • نوع بینی شما ( بینی گوشتی ، غضروفی و یا استخوانی است )
  • روش مورد استفاده در جراحی بینی شما ( جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته )

آیا نیاز به بستری در بیمارستان داریم ؟

تقریباً هر کس که جراحی زیبایی بینی داشته باشد ، قادر است در همان روز بعد از عمل با خیال راحت از بیمارستان مرخص شود . در موارد نادر ، در صورت وجود مشکل در تنفس، وجود حالت تهوع ممکن و … ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید یا مشکلات سلامتی دیگری را که باید تحت نظر داشته باشید ، داشته باشید.

دوره ریکاوری چقدر است؟

برنامه ریزی کنید تا یک هفته از کار ، دانشگاه یا سایر موراد کاری خود را مرخصی داشته باشید. هر روز در هفته اول به تدریج احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته بعد از عمل ، معمولاً افراد احساس می کنند که دوباره خودشان هستند.

بعد از عمل تورم کمی ایجاد خواهد شد. تورم می تواند ماه ها طول بکشد ، اگرچه بیشتر مردم پس از گذشت چند ماه متوجه این امر نمی شوند. افراد معمولاً بعد از گذشت یک هفته به انجام بیشتر فعالیت ها برمی گردند و بعد از دو تا چهار هفته تمام فعالیت ها را از سر می گیرند.

آیا خطراتی در جراحی زیبایی بینی وجود دارد؟

همه جراحی ها خطرات دارند. خوشبختانه خطرات رینوپلاستی اندک و عوارض آن نادر است. قبل از عمل پزشک با شما در مورد خطرات و مزایای جراحی صحبت خواهد کرد.

آیا بیمه پرداخت جراحی زیبایی بینی انجام می شود؟

بعضی اوقات بیمه هزینه ای برای جراحی زیبایی بینی پرداخت می کند اما این به بیمه نامه بستگی دارد. قبل از برنامه ریزی جراحی ، مطب پزشک به شما کمک می کند تا مجوز کتبی قبلی را از شرکت بیمه خود دریافت کنید. اگرچه این تضمین پوشش نیست ، اما تنها راه برای تأیید اینکه جراحی زیبایی بینی یک مزیت پوشیده است. بعضی اوقات بیمه بخشی از جراحی بینی را می پردازد ، اما بخش های دیگر آن را نمی گیرد. در این موارد ، می توانید با دفتر تجارت تماس بگیرید تا از این عملیات بهره مند شوید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله پیچیدگی عمل جراحی ، هزینه کلینیک و یا بیمارستانی که در آن جراحی انجام می دهید و دستمزد جراح .

آیا می توانم ببینم بینی من بعد از جراحی چه شکلی می شود ؟

بله ، تا حدودی در جلسه مشاوره در زمینه نتیجه جراحی بینی شما صحبت می شود و اطلاعات به شما داده خواهد شد .

آیا جراحی بینی دردناک است؟

نه برای بیشتر افراد. یک روز بعد از عمل ، اکثر افراد دردی احساس نکرده و درد اندک آن ها با استفاده از مسکن های تجویز شده بهبود می یابد .

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس مستقم دکتر : ۰۹۱۲۰۹۲۹۱۹۵

آدرس مطب : تقاطع مطهری و میرزای شیرازی – ساختمان پزشکان ۱۱۱- طبقه۴ – واحد۱۰

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

پاسخ

Call Now Button