نحوه چسب زدن بینی

یکی از مواردی که بعد از جراحی بینی باید انجام شود، در زمینه چسب زدن بینی است . بسیاری از افراد در زمینه نحوه چسب زدن بینی و تاثیر آن ، مدت زمان استفاده از چسب بینی و … می باشد . در این مطلب توضیح مختصری در زمینه مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی و همچنین نحوه صحیح چسب زدن بینی داده می شود . 

آماده لازم قبل از جراحی بینی

قبل از برنامه ریزی رینوپلاستی ، شما باید با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد عوامل مهم . تاثیر گذاری که در اعمال جراحی بینی مهم می باشد تعیین گردد. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

    تاریخچه پزشکی شما

 از مهم ترین مواردی است که جراح از شما می پرسد . در این مرحله اگر دارویی مصرف می کنید به جراح خود اطلاع دهید .

    معاینه فیزیکی

فرم بینی ، نوع بینی ( بینی گوشتی یا استخوانی ) و … توسط جراح شما تعیین می شود . معاینه فیزیکی به پزشک شما کمک می کند تا تعیین کند که چه تغییراتی باید ایجاد شود و چگونه ویژگی های جسمی شما مانند ضخامت پوست یا استحکام غضروف در انتهای بینی شما ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. معاینه بدنی نیز برای تعیین تأثیر رینوپلاستی بر تنفس شما بسیار مهم است.

    اگر چانه کوچکی دارید ، ممکن است جراح شما در مورد انجام یک عمل جراحی برای تقویت چانه شما با شما صحبت کند. دلیلش این است که یک چانه کوچک باعث ایجاد توهم بینی بزرگتر می شود. در چنین شرایطی نیازی به جراحی چانه نیست ، اما ممکن است باعث بهتر شدن مشخصات صورت شود.

نکات بعد از رینوپلاستی

برای چند روز اول پس از بیهوشی ، ممکن است نیاز به همراهی کسی داشته باشید. بنابراین به یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود سفارش دهید که یک شب یا دو شب با شما بمانند تا هنگام بهبودی از عمل ، در انجام کارهای مراقبت شخصی نیز کمک کنند

دو هفته قبل و بعد از عمل از داروهای حاوی آسپرین را قطع کنید . زیرا استفاده از این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط از آن دسته داروهای تأیید شده یا تجویز شده توسط جراح خود استفاده كنید. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

اگر سیگار می کشید ، سیگار را متوقف کنید. سیگار کشیدن روند بهبودی بعد از عمل را کند می کند و ممکن است شما را از ابتلا به عفونت بیشتر کند.

چسب زدن بینی

هنگامی که شما تحت جراحی بینی قرار می گیرید، اسکلت بینی و غضروف آن دچار تغییر می شوند  ، برای اعمال این تغییرات نیاز است که پوست از روی بینی جدا شود تا جراح بتوانند تغییرات مورد نیاز را اعمال کند . بعد از جراحی فضای خالی بین پوست بینی و استخوان و غضروف قرار دارد که منجر به ایجاد تورم می گردد . بنابراین از چسب زدن بینی جهت کاهش تورم استفاده می شود .

در ادامه توضیح دکتر رضا وقردوست در زمینه نحوه چسب زدن بینی را مشاهده خواهید نمود .

اگر چسب به درستی زده نشود، بینی کج یا تغییر شکل می دهد؟

استفاده از چسب بینی برای مدت طولانی هیچگونه تاثیری در کوچک تر شدن و فرم دهی بینی ندارد . تنها از چسب در دو ماه اولیه بعد از جراحی بینی می توان جهت کاهش تورم استفاده نمود . چسب زدن بینی تاثیر مستقیمی در کج شدن بینی ندارد . اما برای بهره گیری از تاثیر مثبت آن بهتر است مراحل چسب زدن بینی را از جراح خود آموزش ببینید . در ادامه ویدئو چسب زدن بینی دکتر رضا وقردوست را ملاحظه خواهید نمود .

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس مستقم دکتر : ۰۹۱۲۰۹۲۹۱۹۵

آدرس مطب : تقاطع مطهری و میرزای شیرازی – ساختمان پزشکان ۱۱۱- طبقه۴ – واحد۱۰

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

Call Now Button