جراحی زیبایی گوش

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس مستقم دکتر : ۰۹۱۲۰۹۲۹۱۹۵

آدرس مطب : تهران – ونک – چهار راه جهان کودک – نبش جردن – کوچه صانعی – پلاک ۱ ساختمان پزشکان نور – طبقه ۳ واحد ۱۱

پیج اینستاگرام  دکتر رضا وقردوست

آشنایی با انواع بینی و تفاوت آنها با یکدیگر

۱ آشنایی با انواع فرم بینی و تفاوت آنها با یکدیگر + شخصیت … اطلاعات بیشتر

همه چیز درباره آناتومی بینی و عملکرد آن

اطلاعات جامع درباره آناتومی بینی و عملکرد آن ساختار کنونی بینی انسان یا

جراحی گوش برای درمان و یا زیبایی  توسط بهترین متخصص جراح  اتوپلاستی تهران  + آشنایی کامل با هزینه های عمل گوش

 

گوش برجسته می تواند اثرات اجتماعی و روانی قابل توجهی بر فرد ایجاد کند. از گذشته تا امروز ، روش های زیادی برای اصلاح این ناهنجاری توصیف شده است. اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش که از همان ابتدای کودکی و بعد از ۵ سالگی قابل انجام است، می تواند تا بخش زیادی از این مشکل را رفع نماید.

 

جراحی زیبایی گوش

عمل  زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست ؟

گوش بیرون زده به عنوان ناهنجاری جزئی گوش تقریباً یافت می شود. ۵٪ از جمعیت جهان دارای ان مشکل هستند که ممکن است مشکلات عاطفی جدی در کودکان و همچنین در بزرگسالان ایجاد کند. به طور کلی ، روشی که برای اصلاح جراحی گوش های بیرون زده استفاده می شود ، ترکیبی از تکنیک های برش ، رفع مشکل و بخیه است.

روش های زیباسازی  گوش

انتخاب روش جراحی با توجه به شدت ناهنجاری گوش و خصوصیات غضروف گوش انجام می شود. در كودكان تا ده سال سن غالباً غضروف نرم ، الاستیک یا به راحتی پایدار وجود دارد. غالباً برای دستیابی به یک نتیجه از نظر زیبایی و ماندگاری از نظر زیبایی کافی هستند.

از آنجا که عوارض بعد از عمل اغلب ممکن است منجر به ناهنجاری های شدید شود ، به عنوان یک اصل ، هر گوش در مورد نواحی مشکل آن باید جداگانه تحلیل شود و از روش جراحی که باعث کمترین آسیب به غضروف می شود باید استفاده شود.

چرا افراد تمایل به انجام جراحی زیبایی گوش دارند؟

جراحي اتوپلاستي در دوران كودكي شايع تر است .

در سال ۲۰۱۲ ، بیش از ۴۱۰۰ عمل اتوپلاستی در ایالات متحده انجام شد . برخی افراد احساس می کنند که گوش های آنها خیلی برجسته است و این می تواند باعث خجالت و پریشانی روانی شود.

آزار و اذیت به دلیل “گوش های چسبیده” می تواند بر اعتماد به نفس کودک لطمه وارد کند و  در رفتار وی تأثیر بگذارد.

حتی بزرگسالان مبتلا به گوش های بیرون زده دچار این آسیب می شوندد تا جایی که این امر بر زندگی روزمره آنها تأثیر منفی می گذارد و احساس خجالت کنند.

 

چه عواملی باعث برجستگی گوش ها می شوند

گوش خارجی به طور معمول در سمت سر با زاویه حدود ۲۰ تا ۳۵ درجه قرار می گیرد. اگر زاویه بیش از ۳۵ درجه باشد ، به نظر می رسد  بیرون زده است .

گوش های بیرون زده ممکن است در خانواده ها وجود داشته باشد ، اما اغلب به طور تصادفی اتفاق می افتند. داشتن گوش های بیرون زده نباید روی شنوایی شخص تأثیر بگذارد. حدود ۵ درصد از جمعیت به این مشکل دچار هستند.

    Call Now Button