جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی سبب ایجاد تناسب بینی با سایر اعضای صورت و نیز رفع مشکلات تنفسی ناشی از نواقص ساختاری بینی فرد می گردد. ولی در جامعه امروزی اصطلاحی بنام بینی گوشتی رواج پیدا کرده است، اما معیارهای تشخیص بینی گوشتی به چه صورت خواهد بود. نحوه شناسایی بینی های گوشتی بسیار ساده است، به طور معمول بینی گوشتی دارای پوست ضخیم می باشد و همچنین تنها کافیست نوک بینی را گرفته و فشار دهید در این صورت تنها متوجه بافت چربی خواهید شد.

از معیارهای دیگر بینی های گوشتی سوراخ های ریزی است که بر روی پوست بینی دیده می شود که این سوراخ های ریز یا منافذ باز پوستی ناشی از ضخامت بالایی پوست است که از این منافذ چربی خارج می شود.

از طرفی دیگر زمانی که پره های بینی از پایین مشاهده می شود، پره ها بسیار ضخیم می باشد که این امر نشان دهنده چربی بیش از حد پوست است.

با توجه به مشخصات بینی گوشتی که ذکر شد نتیجه عمل بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است ولی بهبودی در عمل وجود خواهد داشت که تنها بیمار می بایست واقع گرا باشد. زیرا مشکلات این نوع بینی ها قابل رفع بوده ولی به دلیل ضخامت پوست میزان زیبایی که از خود نشان می دهد با بینی های با پوست ظریف متفاوت است.

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

نکاتی در خصوص بینی های گوشتی

در بینی های گوشتی به دلیل ضخامت بالای پوست بیش از هفت تا هشت میلی متر هر چقدر چهارچوب بینی مستحکم و تراش خورده باشد این ضخامت پوست سبب می شود تا زیبایی بینی به اندازه کافی نشان داده نشود.

نکته ی بسیار جالب این است که عوارض عمل بینی گوشتی و استخوانی شبیه به یکدیگر بوده و تفاوتی نخواهند داشت و میزان بهبودی نسبی خواهد بود.

نکته دیگر در خصوص بینی ها گوشتی بدین صورت است که، حجم بیش از حد بافت زیر پوستی، یکی از دلایلی که سبب ایجاد تورم بسیار زیاد بینی می گردد. نتایج جراحی تقریبا نامشخص خواهد بود و حتی ممکن است تورم به مدت دو سال در بینی های گوشتی باقی بماند.

مهمترین عامل در بینی های گوشتی این است که تلاش برای کوچک کردن بیش از حد این نوع بینی ها منجر به بروز مشکلاتی در آینده می گردد.

تکنیک جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی تکنیک خاص خود را دارد به هیچ عنوان نبایست بیش از حد بینی را کوچک نمود، حتما می بایست از غضروف های خود بینی برای ناحیه تیپ بینی و سایر نقاط بینی که مورد نیاز است، استفاده شود.

به طور مثال در بینی های گوشتی دارای پره های پایینی ضعیفی هستیم، به طور معمول از غضروف سپتوم خود بیمار برای افزایش قدرت پره های بینی و همچنین افزایش قدرت تیپ بینی استفاده می شود. لذا در جراحی بینی به هیچ عنوان از غضروف های مصنوعی استفاده نمی شود.

افرادی که در جراحی بینی از غضروف های مصنوعی استفاده کرده اند، هم اکنون به جراح پلاستیک مراجعه نموده و اقدام به خارج کردن غضروف های مصنوعی می نمایند و در نهایت این نوع غضروف ها با غضروف های خود بیمار جایگزین می شود.

نکته ای بسیار مهم در خصوص غضروف های مصنوعی بدین صورت است که این نوع غضروف ها سبب می شود تا پوست بیمار سوراخ شده و غضروف مصنوعی از زیر پوست خارج شود به همین منظور افراد سعی بر خارج نمودن این نوع غضروف ها می نمایند.

آیا امکان بازگشت جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

شاید تاکنون شنیده باشید نتیجه جراحی بینی گوشتی باز می گردد و بسیار قابل توجه است که این دلیل ناشی از نا آگاهی جراحی بینی اولیه و انجام جراحی نادرست می باشد.

زمانی که جراحی بینی اولیه سعی داشته تا بینی را بیش از حد کوچک نمایید این امر موجب می شود تا پوست بینی به ناحیه تیپ بینی آویزان شود و تمام حجم بینی به ناحیه تیپ پلاستی وارد گردد و در نهایت سبب بروز یک نازیبایی و بدشکلی شود. در حقیقت بروز این نوع مشکل سبب می شود تا افراد تصور کنند نتیجه جراحی بینی گوشتی بازگشت داشته است، در صورتی که چنین نیست و این امر تنها به دلیل نا آشنایی جراح با تکنیک های جراحی بینی گوشتی می باشد.

در حقیقت تکنیک جراحی بینی گوشتی یک تکنیک خاص است که جراحی بایستی به صورت کامل از آن آگاهی داشته باشد. نکته ای بسیار مهم در خصوص بینی گوشتی این است که بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و پره های نسبتا ضخیمی می باشد و هنگامی که بینی لمس می شود بافت بسیار نرمی احساس شده که حتما جراح بینی بایستی در چنین شرایطی از تکنیک های خاص با توجه به نوع بینی استفاده نمایید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

مدت زمان ماندگاری تورم ناشی از جراحی بینی گوشتی

به طور معمول مدت زمان بیشتری به طول می انجامد تا تورم پس از جراحی بینی گوشتی برطرف شود و این امر به دلیل افزایش بافت نرم زیر پوست می باشد که گاها ممکن است تورم در این نوع بینی ها تا دو سال باقی بماند.

مدت زمان چسب زدن بینی های گوشتی به چه صورت است؟

نحوه چسب زدن در بینی های گوشتی و استخوانی تفاوتی ندارند، اما به طور معمول مدت زمان چسب زدن در بینی های گوشتی سه تا چهار هفته متفاوت خواهد بود. همچنین بهتر است بدانید که مدت زمان چسب زدن در مردان و زنان متفاوت نیست.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی و استخوانی با یکدیگر تفاوتی ندارد اما تنها نکته ای که باید به آن دقت شود این است که با توجه به نوع بینی مدت زمان چسب زدن کمی متفاوت خواهد بود.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس مستقم دکتر : ۰۹۱۲۰۹۲۹۱۹۵

آدرس مطب : تقاطع مطهری و میرزای شیرازی – ساختمان پزشکان ۱۱۱- طبقه۴ – واحد۱۰

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

زمان مناسب جراحی بینی و بارداری

تنها نکته ای که وجود دارد و بایستی به آن دقت شود این است که زنان باردار به مدت یکسال پس از اتمام بارداری و شیردهی می توانند برای جراحی بینی اقدام نمایند.

حتما بایستی مدت زمان فاصله جراحی بینی با زایمان حدود دو تا سه سال فاصله داشته باشد، زیرا این تورم و تغییرات هورمونی که در بانوان ایجاد می شود، بر روی عمل بینی تاثیر کمتری داشته باشد.

تاثیر پوست بر نتیجه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

پوست تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت. به طور معمول نتیجه جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی متفاوت نیست آنچه تاثیر به نتیجه جراحی خواهد داشت، پوست بینی است. به طور مثال برای افراد بیان می شود که نتیجه جراحی بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست از بیست، هفده خواهد بود اما در بینی های استخوانی به دلیل پوست نازکی که دارند، می توان نمره بیست را به آن ها داد. از طرفی نکته بسیار مهم این است که نازکی بیش از حد پوست باعث کاهش میزان نتیجه عمل خواهد بود.

در نهایت بگوییم، هنگام جراحی در صورتی که تکنیک مناسب انجام شود نتیجه مطلوب خواهد بود اما مسلما پوست بسیار نازک و ضخیم بر روی نتیجه بینی بسیار تاثیر گذار است.

تزریق کورتون در کاهش تورم بینی چقدر موثر است؟

پس از جراحی بینی گوشتی در صورتی که تورم به اندازه ی مورد نیاز کاهش نیابد تزریق کورتون انجام می گردد که معمولا میزان تزریق کورتون در بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی بالاتر است.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

نتیجه جراحی بینی گوشتی به نسبت جراحی بینی استخوانی که پوست نازک تر است متفاوت بوده ولی نتیجه هر دو نوع بینی بهبودی و رفع مشکلات بینی است.

اما نکته ای بسیار حائز اهمیت این است که بایستی واقع گرا باشید و جهت رفع مشکلات بینی به جراح پلاستیک مراجعه نموده تا اقدامات جراحی صورت گرفته و در نهایت نتیجه جراحی رضایت بخش خواهد بود.

در نهایت بگوییم، اگر بخواهید بدانید که نیاز به جراحی بینی دارید می توانید از بینی خود عکس گرفته و آن را برای جراح بینی ارسال نموده تا مشکلات بینی تشخیص داده شده و در نهایت اقدامات لازم برای جراحی بینی صورت گیرد.

سایر مقالات

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button