جراحی بینی

جراحی بینی


جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی از رایج ترین جراحی های زیبایی در جهان است، که کشور ایران بیشتر آمار در این جراحی را به خود اختصاص داده است. بینی از برجسته ترین اعضا صورت است که پس از چشم تاثیر بسزایی در زیبایی افراد خواهد داشت. یکی از مدل های بینی که طرفداران خاص خود را دارد جراحی بینی فانتزی می باشد.

جراحی بینی

اعمال جراحی بینی به شکل فانتزی متاسفانه نیاز به یک عمل تخریبی خواهد داشت. در این نوع از جراحی بایستی بتوان اکثر غضروف های بینی را تخریب نمود و کوچک کرد، به صورتی که بینی دارای یک قوس بیش از حد باشد و همچنین تیپ بینی بایستی بیش از حد نازک و پره های بینی تضعیف شوند.

جراحی بینی فانتزی که در جامع مطرح است، در واقع نتیجه یک عمل بینی تخریبی است که معمولا با مشکلات تنفسی نیز همراه است. در عمل بینی به شکل طبیعی می توان با کمی افزایش قوس بینی و بعضی از تغییرات باعث ایجاد حالت فانتزی شوید، ولی این به معنای آن عمل تخریبی که سبب تخریب های غضروف های بینی شود، نخواهد بود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

مشاوره های قبل از جراحی بینی و توضیح به بیمار در خصوص آنکه چه نوع تغییراتی برای بینی آن قرار است ایجاد شود به طوری که مورد پسند او باشد، بسیار ضروری است. البته تغییرات بایستی واقع گرایانه بوده و با واقعیت مطابقت داشته باشد و باعث مشکلات تنفسی در بیمار نشود، اولین وظیفه بینی تنفس است و بعد در نهایت زیبایی صورت که با در کنار یکدیگر قرار گرفتن این اهداف بیمار به نتیجه مناسب و مطلوبی دست یابد.

جراحی بینی عروسکی

طیف دیگر از اعمال جراحی بینی به شکل عروسکی است که به شکل فانتزی مطرح می شوند. در این موارد بایستی تغییرات واقع گرایانه باشد به صورتی باشد که بینی منجر به مشکلات تنفسی در بیمار می شود نباید باشد.

در صورتی که بینی بیمار واقع گرایانه نباشد و منجر به بروز مشکلات تنفسی برای بیمار شود، عمل جراحی برای بیمار انجام نخواهد گرفت و در صورت انجام جراحی مسلما سال های بعد برای عمل ثانویه و نجات تنفس خود به جراح بینی مراجعه خواهد نمود.

انجام جراحی بینی فانتزی چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

عمل های بینی که به شکل فانتزی و عروسکی برای بیمار انجام می شود، به دلیل تخریب بیش از حد غضروف های زیرین معمولا عمری در حدود چهار تا پنج سال دارند، به طوری که امروزه بیمارانی که حدود ده سال پیش این عمل های جراحی را انجام می دهند، برای عمل های ثانویه مراجعه می کنند و برای انجام جراحی ترمیمی بینی نیاز به غضروف های از ناحیه دیگر بدن مانند غضروف دنده خواهیم داشت تا بتوانیم به بازسازی مجدد غضروف های تخریب شده به دلیل درخواست غیر واقعی بیمار می باشد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و به هیچ عنوان نمی توان قبل از معاینه و بررسی های لازم هزینه دقیقی را مشخص نمود. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه جراحی بینی به جراح پلاستیک مراجعه نمایید.

نکته آخر

در نهایت بگوییم که بهترین حالت عمل بینی در واقع به صورتی است که غضروف های بینی تخریب نشود و بیمار هم تنفس مناسبی داشته باشد و هم اینکه زیبایی خوبی را بدست بیاورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button