جراحی بینی طبیعی

آشنایی با انواع بینی و تفاوت آنها با یکدیگر

۱ آشنایی با انواع فرم بینی و تفاوت آنها با یکدیگر + شخصیت … اطلاعات بیشتر

همه چیز درباره آناتومی بینی و عملکرد آن

اطلاعات جامع درباره آناتومی بینی و عملکرد آن ساختار کنونی بینی انسان یا

آشنایی کامل با جراحی بینی طبیعی، مراحل این عمل زیبایی بینی و افراد مناسب برای عمل بینی طبیعی

در این مقاله بر آن شدیم تا از جراحی زیبایی بینی طبیعی بگوییم. اگر میخواهید بدانید رینوپلاستی چیست، روش‌های انجام آن کدامند، مزایای جراحی بینی به سبک طبیعی چیست، چه کسانی کیس مناسب جراحی بینی طبیعی محسوب می‌شوند، چه رده سنی برای جراحی بینی مناسب تر است و هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است، مطالعه این مقاله برای شما مناسب است. همچنین توصیه های مراقبتی قبل و بعد از عمل طبیعی را نیز خواهید دید؛ پس با ما همراه باشید.

رینوپلاستی طبیعی چیست؟

عمل جراحی زیبایی طبیعی بینی که با تغییر در استخوان یا غضروف صورت می‌گیرد، رینوپلاستی طبیعی نام دارد. رینوپلاستی یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین عمل‌ها در بین کسانی است  که طالب زیبایی ظاهری بیشتری در چهره‌ی خود هستند. معمولا رینوپلاستی را جهت ترمیم بینی پس از آسیب‌دیدگی، اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد و یا بخاطر این که مراجعه‌کننده از ظاهربینی خود به حد کافی رضایت ندارد، انجام می‌دهند.

رینوپلاستی طبیعی به چه روش‎‌هایی انجام می‌شود؟

تکنیک و روش جراحی با توجه به شرایط بیمار، توسط پزشک انتخاب میشود. تفاوت این دو روش در نوع و محل برش هایی است که حین جراحی زیبایی بینی، روی آن ایجاد می‌شود. در گذشته بیشتر از روش بسته استفاده می شد، اما پس از دستیابی به تکنیک های جدید، در حال حاضر بکارگیری تکنیک جراحی باز در اولویت می باشد.

جراحی بینی طبیعی به روش باز

در جراحی باز برش بر روی کلوملا ایجاد می شود. در این حالت احتمال تحلیل تکیه‌گاه نوک بینی نسبت به روش بسته کمتر است. در روش باز جراح دید کامل‌تری به ساختار بینی بیمار دارد. بنابراین در جراحی‌هایی که از پیچیدگی بیشتری برخوردارند، روش باز مناسب‌تر است.
در حراجی بینی باز، احتمال بروز عدم تقارن نیز کاهش می‌یابد.

جراحی بینی به روش بسته

در روش بسته میزان تورم و کبودی نسبت به عمل باز کمتر می باشد. چرا که در این حالت برشی روی پوست بینی ایجاد نمی‌شود. بنابراین مدت زمان عمل به نسبت روش باز، کمتر می‌شود. همچنین دوره نقاهت پس از عمل نیز در روش بسته بسیار کوتاه‌تر خواهد بود و حجم کبودی و تورمی که بیمار تجربه می‌کند، کمتر است.

در صورتی که در نوک بینی فرد متقاضی، نیاز به اعمال تغییرات و تصحیح ساختاری داشته باشیم، روش باز به بسته ارجحیت دارد.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی چند سالی است که در بین افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند، از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. در سالیان قبل مدل بینی عروسکی جایگاه خاصی را در بین متقاضیان داشت و بسیاری از افراد درخواست جراحی بینی به سبک فانتزی را داشتند. اما با توجه به غیر علمی و غیر اصولی بودن آن و همین‌طور مشکلات ساختاری و تنفسی که به دنبال داشت، امروزه تا حد زیادی از محبوبیت بینی‌های فانتزی و عروسکی کاسته شده است. خوشبختانه بیشتر افراد به این باور رسیده‌اند که صرفا کوچکی، سربالا بودن و قوس زیاد بینی نمی‌تواند دلیل بر زیبایی آن باشد؛ چون زیبایی در تناسب و سادگی است.

 

چرا جراحی بینی طبیعی؟

روش جراحی طبیعی بینی، شکل بینی را تا حد زیادی در حالت طبیعی نگه می‌دارد و عمده تمرکز خود را بر مشکلات بینی مانند مشکلات تنفسی قرار می‌دهد. بنابراین می‌تواند مناسب ترین نوع عمل بینی شناخته شود و بیشترین میزان رضایت‌مندی را در بیمار به وجود آورد.

عمل بینی


مزایای جراحی بینی طبیعی چیست؟

مهم ترین هدف جراحی بینی طبیعی رفع نقص‌های بینی است. به طور مثال در فردی که بینی دارای قوز باشد، می‌تواند با استفاده از این سبک جراحی، مشکل قوز بینی خود را رفع کند، بدون آن که بینی فرم اصلی خود را از دست بدهد. در جراحی بینی طبیعی با تغییر در شکل نوک بینی، پهنای بینی و پل بینی سعی می‌شود تا ضمن زیبایی بینی، هماهنگی حداکثری آن را با اجزای دیگر صورت حفظ کنیم. به نحوی که بیماران رضایت بالایی را از نتیجه عمل طبیعی اعلام می‌دارند.

افراد به چه دلایلی برای انجام عمل بینی طبیعی مراجعه می‌کنند؟

برخی از بیماران به دلیل مشکلات تنفسی و همچنین انحنای بینی و یا داشتن قوز در بینی خود به انجام این مدل از جراحی بینی دست میزنند؛ به این امید که مشکلات ظاهری و نواقص آناتومیک بینی‌شان تا حد زیادی اصلاح شود. در ادامه به معرفی چند نمونه از این دلایل خواهیم پرداخت:

·         اصلاح شکل قوز بینی

·         تغییر شکل در قسمت نوک بینی

·         تغییر طول بینی

·         تغییر پهنای بینی

·         تغییر سایز سوراخ‌های بینی

·         نیاز به عمل مجدد بینی برای اصلاح جراحی قبلی

·         باز کردن مجاری بینی

·         رفع مشکلات ساختاری که موجب اختلال در تنفس می‌شود.

بهترین سن مناسب جراحی بینی کدام است؟

در صورتی که عمل بینی در سنین کم و قبل از رسیدن فرد به بلوغ کامل انجام شود در رشد صورت او تاثیرات منفی ایجاد می کند. طوری که چهره او در بزرگسالی حالت نرمال و طبیعی نخواهد داشت. به همین علت است که جراحان بینی تاکید دارند در صورتی که قصد عمل دارید در بهترین سن جراحی بینی یعنی ۲۰ الی ۳۰ سال اقدام به عمل کنید. چرا که در این بازه سنی اجزا صورت فرد کامل رشد کرده و او از نظر فکری و جسمی به بلوغ کامل رسیده است. همچنین تصمیمی که در این بازه فرد برای انجام جراحی زیبایی بینی می گیرد از سر احساسات و شرایط دوره بلوغ جوانی نیست؛ پوست نیز حالت کشسانی و الاستیک خود را حفظ کرده است.

حداقل سن مناسب رینوپلاستی طبیعی

به طور کلی می‌توان گفت برای انجام عمل زیبایی بینی طبیعی دختران باید حداقل ۱۶ سال و پسران حداقل ۱۸ سال داته باشند. در هر صورت جراح برای انجام جراحی زیبایی بینی باید تمامی اجزا صورت را جهت رسیدن به بلوغ کامل فرد بررسی نماید و در صورت تایید توقف رشد غضروف‌های بینی، میتوان مشاوره و اقدامات پیش از رینوپلاستی را به جریان انداخت.

حداکثر سن مناسب رینوپلاستی طبیعی

معمولاً عمل بینی پس از ۶۰ سالگی انجام نمی‌شود. چون بعد از این سن، خاصیت کشسانی پوست به مقدار قابل توجهی از دست رفته است. یعنی پوست و خود بینی دچار افتادگی بیشتر و بیشتر می‌شوند. بنابراین جراح بینی نمی تواند در فرم کلی بینی یا در نوک آن تغییراتی ایجاد کند و نتیجه رضایت بخشی را برای بیمار به ارمغان آورد. دوره نقاهت نیز بسیار به طول خواهد انجامید.

همچنین مواجه برا بیهوشی عمل، برای افراد بالای ۶۰ سال خطرناک خواهد بود. در چنین شرایطی باید با جراح بینی خوب مشورت نمایید تا با بررسی کامل شرایط، پیشنهاد مناسب شما را ارائه دهد.

توصیه و مراقبت‌های قبل از انجام عمل بینی طبیعی

به طور حتم باید تصمیم‌گیری نهایی برای عمل زیبایی بینی را چه به طور طبیعی چه با هر روش دیگری، از اقدام برای عمل بینی پزشکی، م مشورت کردن با او تصمیم نهایی خود برای انجام دادن عمل بینی را بگیرید. بعد از نهایی شدن تصمیم برای انجام جراحی بینی طبیعی باید به چندین مورد از فعالیت‌های خود قبل از انجام عمل توجه داشته باشید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

·         قبل از انجام عمل بینی باید آزمایشات لازم را انجام دهید.

·         به مدت ۲ هفته قبل از انجام عمل از مصرف داروهای خاص که بر روند بیهوشی و تشدید جریان خون اثر می‌گزارند پرهیز کنید.

·         هرگونه بیماری زمینه‌ای را به دکتر خود گزارش دهید.

·         از چند روز قبل از انجام عمل میزان آب مصرفی خود را افزایش دهید.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی طبیعی

مراقبت‌های بعد از انجام عمل بینی طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است و ممکن است در صورت رعایت نکردن هر یک از مواردی که پزشک به شما اطلاع می‌دهد موجب شود تا آسیب‌های زیادی به بینی شما وارد شود پس به شما توصیه می‌کنیم که به هر یک از این نکات دقت کنید.

نکانی که باید پس از جراحی بینی رعایت کنید

·         داروهایی که توسط پزشک شما تجویز می‌شود را در ساعت مقرر و به میزانی که اشاره شده است مصرف کنید.

·         بعد از عمل و به مدت ۷۲ ساعت از کمپرس یخ بر روی نواحی اطراف چشم و گونه‌های خود استفاده کنید تا در کاهش تورم و کبودی بعد از عمل به شما کمک کند.

·         بعد از چندین ساعت از انجام عمل می‌توانید از غذاهای نرم و رقیق استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که تا ۲ هفته بعد از عمل نمی‌توانید از خوراکی‌هایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند استفاده کنید.

·         در صورت احساس هرگونه درد از مسکن‌هایی که توسط دکتر تجویز شده است استفاده کنید.

·         از تردد در محیط‌های شلوغ و همچنین فعالیت‌های بدنی پرهیز کنید.

هزینه عمل بینی طبیعی

برای اطلاع از هزینه عمل بینی طبیعی و همچنین مشورت با پزشک می‌توانید با شماره‌های ارتباطی در صفحه درباره ما ارتباط برقرار کنید. ولی به طور کلی به این نکته توجه کامل را داشته باشید که انجام عمل بینی مطمئنا نیاز به دکتر مجرب و با سابقه‌ای در این زمینه دارد، زیرا یکی از اساسی ترین نقاط صورت که در زیبایی فرد تاثیر زیادی دارد بینی فرد است و این عمل باید به بهترین شکل صورت گیرد تا رضایت بیمار را در پی داشته باشد. در غیر این صورت خساراتی جبران ناپذیر را برایتان رقم خواهد زد.

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره زیر در ارتباط باشید
۰۹۱۲۰۹۲۹۱۹۵

انتخاب بهترین دکتر جراح عمل بینی طبیعی

در انجام عمل بینی طبیعی باید حداکثر توجه را در انتخاب دکتر مناسب داشته باشید. اصل اساسی در عمل زیبایی بینی آن است که علاوه بر زیبایی بخشیدن، عارضه تنفسی برجای نماتد. اینجاست که اهمیت انتخاب یک جراح ماهر برای عمل زیبایی بینی مشخص می‌شود. توصیه ما به شما برای انجام جراحی بینی طبیعی در تهران، دکتر رضا وقردوست است که با تجربه‌ای طولانی در امر عمل‌های زیبایی و کسب رضایت بالای بیماران خود می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

نتیجه گیری:

ما در این متن سعی خود را کردیم تا به شما برای انجام عمل بینی طبیعی کمک کنیم ولی باز هم تصمیم آخر باید توسط خود شما و با مشورت دکتر گرفته شود.

ممنون که در این بخش همراه ما بودید، می‌توانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید یا سوالاتتان را با ما در میان بگذارید.

    Call Now Button