جراحی بینی استخوانی

از مهم ترین ملاک هایی که در جراحی بینی در نظر گرفته می شود، نوع ساختار بینی است. اصطلاحی در جامع بنام بینی استخوانی رواج دارد، در حقیقت نوع ساختار بینی براساس پوست بینی تعیین می گردد. به همین منظور آنچه نوع بینی را مشخص می نمایید، پوست آن خواهد بود. در صورتی که پوست بینی به اندازه کافی نازک باشد به طوری که استخوان ها و غضروف ها به راحتی از زیر آن قابل لمس باشد به این نوع بینی ها، بینی استخوانی می گویند.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

لذا منظور از بینی استخوانی پوست مناسب برای عمل می باشد، البته پوست بینی دارای چند طیف می باشد که از ۱ تا ۶ یا از خیلی نازک تا خیلی ضخیم طبقه بندی می شود. در صورتی که بینی های خیلی نازک برای جراحی بینی مناسب نخواهد بود.

کوچکترین تغییر و بدشکلی را در زیر خود نشان می دهد و میلی مترها ممکن از زیر آن مشاهده شود. برای این نوع از بینی ها تکنیک های مختلفی به کار می رود مخصوصا از فاشیای ناحیه سر شبیه به یک ملافه استفاده می شود تا پستی و بلندی ها خیلی زیباتر به نظر آید.

لذا پوست خیلی نازک مشکلات خاص خود را دارد و تکنیک مناسب را می طلبد تا بتوان نتیجه بسیار خوبی را بدست آوریم. همچنین می توان بیان نمود که پوست های خیلی نازک برای جراحی مناسب نیست، برای آنکه هیچ تغییری را هر چقدر هم شما سعی نماید، نشان نخواهد داد.

همچنین بهتر است بدانید که بینی های با پوست ضخیم و گوشتی تکنیک های خاص خود را دارند تا اینکه بتوان تناسب خوبی را بدست آورد.

آیا امکان بازگشت جراحی بینی استخوانی وجود دارد؟

یکی از سوالات شایع که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول ساخته است، آیا امکان بازگشت بینی استخوانی پس از جراحی وجود خواهد داشت؟ بایستی گفت بازگشت شکل بینی استخوانی به حالت اولیه اتفاق نخواهد افتاد زیرا بخشی از غضروف و استخوان در حین جراحی تراشیده خواهد شد و در چنین مواقع امکان بازگشت وجود ندارد، اما در صورتی که تکنیک جراحی بینی به درستی انجام نشود در مواردی امکان بروز مشکلات وجود خواهد داشت.

مدت زمان چسب زدن بینی های استخوانی به چه صورت است؟

برخی افراد می پندارند که نحوه چسب زدن پس از جراحی بینی به نسبت نوع بینی متفاوت است در صورتی که بایستی گفت نحوه چسب زدن بینی با توجه به نوع بینی و جنسیت افراد هیچ تفاوتی نخواهد داشت ولی مدت زمان چسب زدن در بینی های استخوانی به نسبت بینی های گوشتی سه تا چهار هفته متفاوت خواهد بود.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

نتیجه جراحی بینی گوشتی به نسبت جراحی بینی استخوانی که پوست نازک تر است متفاوت بوده ولی نتیجه هر دو نوع بینی بهبودی و رفع مشکلات بینی است.

اما نکته ای بسیار حائز اهمیت این است که بایستی واقع گرا باشید و جهت رفع مشکلات بینی به جراح پلاستیک مراجعه نموده تا اقدامات جراحی صورت گرفته و در نهایت نتیجه جراحی رضایت بخش خواهد بود.

در نهایت بگوییم، اگر بخواهید بدانید که نیاز به جراحی بینی دارید می توانید از بینی خود عکس گرفته و آن را برای جراح بینی ارسال نموده تا مشکلات بینی تشخیص داده شده و در نهایت اقدامات لازم برای جراحی بینی صورت گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button